Pazartesi, 23 Eylül 2019
Ho Geldiniz - MatematikClub.Com
MatematikClub.Com Matematik, Geometri Sitesi
Çalışanlar, BES'e otomatik dahil edilecek

Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Başkanlığına sunuldu.

Devamını oku...
 
Bu sınavların tarihi değişti, unutmayın!

ÖSYM, 2016 Yılı Sınav Takvimi’nde yer alan bazı sınavlarda değişiklik yaptı

ÖSYM, 2016 Yılı Sınav Takvimi’nde 3 sınavın tarihini değiştirdi ve elektronik olarak bu ay gerçekleştirilecek Yabancı Dil Sınavı’nın (e-YDS) yapılmayacağını duyurdu. Sınavlara girecek adayların bu tarih değişikliklerini dikkate almaları gerekiyor.

 

 

 

Devamını oku...
 
Ücretsiz devlet dershaneleri açılıyor

Gökhan DEMİRDevlet okulları ve halk eğitim merkezleri bünyesinde açılacak olan ücretsiz devlet dershaneleri için çalışma takvimi uygulamaya başlatıldı.

Buna göre Milli Eğitim Müdürlüklerinde kurulan komisyonlar 10 Ekim’e kadar kurs merkezini belirleyip başvuruları kabul etme süreci devam ediyor.

13-17 Ekim tarihleri arasında görevlendirilen öğretmenlerin onayı alınacak.

Devamını oku...
 
Türkiye’deki siber güvenliğin en zayıf noktaları

Gökhan DEMİRCisco raporu Türkiye’nin siber güvenliğindeki en zayıf halkaları ortaya koydu

Cisco, Türkiye ’nin dinamik ve giderek genişleyen “tehdit haritası”nın en zayıf halkalarını ortaya koyan 2014 Yarıyıl Güvenlik Raporu’nu yayınladı. Rapora göre, Türkiye’deki jeopolitik olaylar sanal dünyada yeni trendler yaratarak, bölgede faaliyet gösteren kurumlar, bireyler ve hükümetler için risk ortamını körüklüyor.

Devamını oku...
 
Eğitim fakültesi öğrencilerine müjde!

mebÖğretmen adaylarının başka mesleklerde çalışabilmesi için harekete geçen MEB, üniversite müfredatına fen edebiyat dersleri de ekleyerek başka alanlarda istihdam hakkı tanımaya hazırlanıyor.

 

Devamını oku...
 
Bakan Avcı, Öğretmenlik Alanlarına Atamada Esas Alınacak Yükseköğretim Programlarının Belirlenmesine İlişkin Düzenlenen Çalıştay'a Katıldı
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Öğretmenlerin mezun oldukları yükseköğretim programına göre, hangi öğretmenlik alanlarına atanacakları hem eğitimin kalitesi hem de öğretmenlerimizin yetiştirilmesi ve istihdamında hayati öneme sahip bir konu" dedi.
Devamını oku...
 
Dershaneleri Kapatacak Yol Haritası

Milli Eğitim Bakanlığı, liselere geçiş sistemini değiştirerek, özel dershaneleri kapatacak yol haritası belirledi. SBS yerine 4 yılda 24 kez yapılacak sınavlar ve öğretmen notlarının ortalaması belirleyici olacak. Bakanlık, 6 aşamada dersane ruhsatlarını iptal edecek.

 

Devamını oku...
 
İşte öğretmenlerin ‘tayin takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği, engellilik durumu ve diğer nedenlere bağlı yer değiştirmeleri için başvuru takvimini açıkladı

 

Başvurular 11-17 Ağustos tarihleri arasında alınacak. Alanlar itibarıyla norm kadro açığı bulunan eğitim kurumları bakanlığın sitesinden açıklanacak.

Yer değiştirmeler bilgisayar ortamında yapılacak ve hizmet puanı üstünlüğü esasına göre gerçekleştirilecek. Öğretmenlerin hizmet puanının hesabında başvuruların son günü, hizmet süresinin hesabında ise 30 Eylül 2016 esas alınacak.

Devamını oku...
 
Windows 10’da yeni neler var

windows-10Windows 10, Microsoft’un tanıtımda bahsetmediği bu yenilikleri de bize sunuyor. İşte Windows 10 ile birlikte gelen yeni özellikler…

Geçen hafta ilk kez gösterilen Windows 10’daki yenilikler, Microsoft tarafından bizlere anlatılmış olsa da, yeni işletim sisteminde bahsedilmeyen bazı işlevler de var. İşte işletim sistemiyle zaman geçirenlerin keşfettiği, ancak Microsoft’un bize göstermediği 8 işlev:

Komut satırında CTRL+V’den fazlası var

Microsoft, komut satırında artık CTRL+V klavye kısayolunu kullanabileceğimizi söylemişti. Ancak aslında çok daha fazlası var. Komut satırı penceresinin başlık çubuğuna sağ tıklayın ve Properties’e tıklayın. Experimental sekmesine geldiğinizde etkinleştirebileceğiniz birkaç seçenek daha göreceksiniz.

Devamını oku...
 
Çetinsaya: YDS Amacından Saptı

‘Büyüme, Kalite, Uluslararasılaşma: Türkiye Yükseköğretimi İçin Bir Yol Haritası’ kitabıyla yükseköğretimin son 30 yılına ve bugününe ışık tutan, önümüzdeki 10 yıl için ise çok önemli analizler yapan Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Ç

 

Devamını oku...
 
Uluslararası Zeka Oyunları Pazarına Türkiye de Giriyor

Dünya Zeka Oyunları Federasyonu (WPF) Türkiye Temsilcisi olan Türk Beyin Takımı, ilk yerli zeka oyunu oyuncağını üretmek üzere KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) destekli Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge) Projesi’nin çalışmalarına başladı. Proje kapsamında geliştirilecek ürün 2015 yılının Kasım ayında piyasada olacak.

Devamını oku...
 
36 Bin 837 Öğretmenin Atamaları Gerçekleştirildi

http://www.meb.gov.tr/meb/bakan/bakan.jpg

 

- Bakan Avcı: ''Son 10 yılda toplam 408 bin 47 öğretmen ataması gerçekleştirildi. Cumhuriyet tarihinde, bu kadarlık zaman dilimi içinde yapılan en büyük atama''
- İnsan Kaynakları Genel Müdürü Çolak: ''Atama sonucunda boş kalan kontenjanlar, öğretmenlerin 26. tercihleri doğrultusunda yapılarak, atamalar 40 bine tamamlanaca


Devamını oku...
 
SBS Sistemini Öğrenci Seçecek

Milli Eğitim Bakanlığı, yeni eğitim öğretim yılında uygulamaya konacak SBS sistemi için mevcut öğrencilere tercih hakkı sunacak.

6, 7 ve 8. sınıfta öğrenim gören öğrenciler seçimlerine göre eski sistemle eğitimine devam edecek veya yeni SBS sistemine göre sınava girebilecek.
Devamını oku...
 
<< Başlat < Önceki 1 2 3 4 Sonraki > Son >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kimler Sitede

Şu anda 2 konuk çevrimiçi
Bugün36
Dün24
Bu Hafta36
Bu Ay1118
Toplam224384

destek